Tipy & triky

Řádí v domě, ve kterém bydlíte, nešvar jménem Airbnb? Ovlivňuje nepříznivě vaše bydlení a vy nevíte, co s tím? Máme pro vás pár tipů a triků, co se proti tomu dá podniknout.

Právní protest

Přehledný souhrn možností, jak právní cestou krotit Airbnb ve vašem domě, přinesl nedávný článek časopisu Hobulet: Sousedi na jednu noc. Za všechny možnosti zmiňme bezplatnou konzultaci s advokátem, kterou nabízí sdružení Iuridicum Remedium. Objednat se můžete na tel.: 776 703 170.

Přímým tlakem na poslance a zastupitele chce změny v přístupu k Airbnb dosáhnout web vPrazeDoma.cz

Kreativní protest

Pokud se chcete v krocení Airbnb angažovat osobněji (což je více než vhodné), doporučujeme zejména:

  • Uspořádat sousedské setkání s ostatními z baráku a dát tak najevo, že Airbnb nemá se sousedstvím nic společného a vymyslet společný postup.
  • Vytvořte si rohožku s vtipným sloganem odsuzujícím Airbnb a dejte si jí před dveře, ať je všem uživatelům Airbnb pěkně na očích.
  • Využijte jmenovky na vašich dveřích jako prostoru pro sdílení informací a sdělte na něm, proč nesouhlasíte s Airbnb a proč ho ve vašem domě nechcete. 

Celoměstský protest

Pokud jste ve vašem domě udělali proti Airbnb maximum, můžete se realizovat i mimo něj: k dispozici je vám celém město!

  • Poraďte si nějak s mrtvými schránkami, kterými je zamořené celé město a ve kterých pronajímatelé schovávají klíče od Airbnb bytů, aby původně bohulibé sdílené ekonomice zasadili poslední ránu a případnému osobnímu kontaktu s turisty se zcela vyhnuli.
  • Vyrobte si a vylepujte nálepky kritizující Airbnb.
  • Mluvte o Airbnb s vašimi známými, přáteli, rodinnými příslušníky a vysvětlujte, proč má špatný vliv na život ve městě.
  • Zapojte se do inicativ, jako je třeba spolek Snesitelné bydlení v centru Prahy