Akce

Akce kolektivu Stop Airbnb CZ

14.-16. 2. 2020, Jindřišská 25

V rámci naší první akce jsme si od pátku 14. do neděle 16. února 2020 přes Airbnb legálně pronajali byt v Jindřišské ulici, ve kterém jsme uspořádali výstavu a přednášky týkající se Airbnb a s tím související krize bydlení. Byt jsme po sobě uklidili a klíče odevzdali.

Vybrané mediální ohlasy / CZ
Ztratili jsme domov. Bytový protest proti Airbnb navštívil Hřib, mluví už i o zákazu

Byt určený ke krátkodobému pronájmu se proměnil v kritickou laboratoř nedostupného bydlení

Moc jsme se nevyspali, byl hrozný hluk. Protestující nocovali v pražském bytě od Airbnb

Mediální ohlasy / zahraničí
Stop Airbnb. Attivisti occupano appartamento, due giorni di protesta a Praga

Zde popis akce přímo od nás
Náš víkend v Airbnb: postřehy z jednoho bytu

Airbnb und Co. Enteignen

V květnu 2019 aktivisté v Berlíně obsadili na několik hodin Airbnb byt a v něm uspořádali výstavu o Airbnb a jeho důsledcích. Iniciativa se jmenuje: Airbnb und Co. Enteignen (vyvlastnit Airbnb a spol.).

Článek o akci (v němčině) najdete zde: https://www.rbb24.de/politik/beitrag/2019/05/airbnb-enteignen-aktivisten-besetzen-wohnung-hobrechtstrasse-berlin-neukoelln.html

kolektiv SET – Neapol

Kolektiv SET (jižní Evropa proti turistifikaci) organizoval 16. listopadu 2019 v Neapoli protest, aby upozornil na vylidňování města. Zejména studenti a rodiny s nízkým příjmem jsou vytlačování z města pryč.

On the 16th of November, 2019 in Naples the collective SET (southern europe against turistification) organized a march and a protest to talk about residents, mostly students and family of low income, being pushed away from the city.

#boycottairbnb

V roce 2016 se rozjela guerillová kampaň #boycottairbnb zaměřená na turisty. V rámci kampaně jste ve městech mohli potkat tyto plakáty: